Başarı için 21 altın prensip 1-4: Sebat – Süreklilik – Vaat – Arzu

Bir önceki yazıda bahsettiğimiz başarı prensiplerinin ilk grubu ile serimize başlıyoruz:

Sebat:

Her işte olduğu gibi network marketing işinde de sabırlı olmak ilk ve en önemli prensiptir. İşe başladığınızda hemen yüksek gelirler elde edemeyeceğinizi bilmelisiniz. İstikrarlı çalışmak, yılmamak ve gereken zamanı harcamak önemlidir.  Tekrar tekrar denemek, hayır aldığınızda moralinizi bozmamak, işten ayrılmamak, işe yeni başlayan kişilerin de uzun dönemli bir bakış açısı ile işe sarılmalarını sağlamak önemlidir.

Sonuçta ne kadar odaklandığınıza bağlı olarak er ya da geç başarı gelecektir, ödül kazanılacaktır. Şu resim bu durumu özetliyor galiba:

Süreklilik:

Dünyada network marketing işi yapanların önemli bir bölümünün bu işe part time zaman ayırdıklarını biliyoruz. İşin can alıcı noktalarından birisinin bu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Mevcut işinizi sürdürürken bu işe başlamak, yavaş yavaş ya da hızlı bir şekilde bir B planı olarak bu işi büyütmeniz olasıdır. Ancak bu durum canınızın istediği zaman çalışmak, istemediği zaman durmak şeklinde algılanmamalıdır. Başarı için kendi belirlediğiniz sıklıkta ve disiplinde sürekli olarak çalışmanız önemlidir. Bu haftada birkaç saat de olabilir, her gün birkaç saat de, ya da full zamanlı bir iş için harcanan zaman kadar da. Yukarda bahsettiğimiz ödüllere ulaşma zamanının buna göre şekilleneceği açıktır.

Vaat:

İlk iki prensibi anladıktan sonra, bunların önemsiz olduğu izlenimi ile sunulan vaatlere karşı dikkatli olmalısınız. Bedava peynirin yalnızca fare kapanında bulunduğunu asla aklınızdan çıkarmayın. Çalışmadan, emek harcamadan, çok kısa zamanda zengin olabileceğinizi söyleyip sizden yüksek miktarlarda para isteyen organizasyonlara karşı dikkatli olun.

Vermeniz gereken vaat şudur:

Network marketing sistemi günden güne gücü artan bir sektör olmaktadır. Gelişen teknolojiler ve internetin gücü sayesinde aracılar ortadan kalkmaktadır. Bu sayede zaten kullandığınız kategorilerdeki ürünleri kendi marketinizden alıp, bunu başkalarına da tavsiye etmek suretiyle aracılara ödenen paraların kısa ve uzun vadede kendinize dönmesini sağlayabilirsiniz (Üretken tüketici kavramı. Bu konuda yazılmış daha önceki yazılar için tıklayın)

Kurduğunuz organizasyonun büyüklüğüne göre ayda 50-100 TL tasarruftan on binlerce – yüz binlerce  TL gelire ulaşıp, bunu sürekli kılmak, hatta sizden sonraki nesillere miras bırakma şansınız bulunmaktadır.

Şu eşitliğe inanmalısınız:

Yapabilirim + Yapmalıyım = Yapacağım

Arzu:

Arzu bir şeyi yapma heves ve isteği olarak tanımlanır. Başarı için, bu işi de hevesle, arzu ile yapmak gereklidir.

Başarılı olmaya karar vermek (karar konulu önceki yazılar için tıklayın) önemlidir. Başarı için kuvvetli bir arzu, işe odaklanma, işten beklentilerin net bir şekilde ortaya konulup hedeflenen noktalara ulaşmak için kendini adamak gereklidir.

Serinin ikinci yazısı “Herkese duyurma – amaç belirleme – öğretme ve pozitif tutum” prensipleri ile devam edecek.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under network marketing

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s