Başarı için 21 altın prensip 18-21: Yetki verme – iletişim kurma – takdir etme – dürüstlük

Yetki verme:

Network marketing işinde takım halinde çalışarak normal çalışma zamanında elde edebileceğinizden logaritmik ölçüde kat kat daha fazla çıktı elde edebilirsiniz. Bu ekibinizin büyüklüğü ve çalışma azmi ile ilgilidir. (Bu konuda daha önce yazılmış şu yazıyı okuyun lütfen) Zaten işin sizden bağımsız olarak büyümesinin anahtarı da budur: Aynı hedefe koşan, en az sizin kadar çalışan, başkalarına liderlik eden, onların eğitimine, işi öğrenmesine katkı yapan (sponsorluk yapan) kendi işlerinin sahibi girişimcilerin ortak çabası.

Başarı için bazı işleri delege etmek, ekipteki insanlara yön göstermek önemlidir. Unutulmaması gereken en önemli konu bu işin bir liderlik işi olduğudur. Dolayısıyla liderlik vasıflarınızı geliştirmek, bu konuda kendinizi eğitmeye hazır olmalısınız. Katılacağınız organizasyon başarı kazanmanız için sizi zaten bu yönde geliştirmek isteyecektir.

İletişim kurma:

Network marketing işini kendiniz için yaparsınız ama asla yalnız olamazsınız. Ekipteki üyeler ile iletişimde olmak, hedef paylaşımı yapmak, işbirliği içerisinde olmak önemlidir. Takım ruhu geliştirmek, eğitim, motivasyon ve her bir girişimcinin önemli olduğunu hissettirmek için etkili iletişim kurmalısınız.

Takdir etme:

Takdir edilmek her insanın hoşuna gider. Bu insan doğasında olan durumu ekip üyelerinizin başarılarında kullanmalısınız. Takdir ile birlikte yüceltme yapmak da kişileri motive eden bir unsurdur. Bu sebeple başarılı arkadaşlarınızı, hevesli ve istekli olan ekip üyelerinizi takdir etmelisiniz, üstün özellikleri ile ilgili yüceltmelisiniz. Bunu özellikle başkalarının yanında yapmalısınız ki, ekip arkadaşınız bundan mutlu olsun, motive olsun, daha büyük başarıları kendine hedeflesin.

Dürüstlük:

Her başarılı iş, güven, dürüstlük ve doğruluk temelinde inşa edilir. Bu iş de buna istisna değil, elbette. Yalan yanlış bilgiler ile adaylarınızı aldatmaya kalkmayın. Doğruluğundan emin olmadığınız vaatleri sunmayın. Kısa zamanda zengin olacaksın, çalışmadan para gelecek, sen plajda güneşlenirken para akacak vs. gibi söyleyeninden daha çok doğrudan satış sektörüne zarar veren yanlış iletişimde bulunmayın!

Yazı serisinin sonunda son not:

Potansiyelinize inanın, kararlı olun, hayatınızı değiştirmeye istekli olun, hayallerinizin peşinden koşmaya başlayın! Hemen şimdi!

İsterseniz size yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under network marketing

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s