Felix’in hayal defteri

Bir adam çıktı, dünyanın tam tepesinden atladı!! Kaç gündür bu büyük başarı hikayesini izliyoruz, okuyoruz.

Haber bugünkü Hürriyet gazetesinden:

Daha çocukken gözü yükseklerdeymiş

Baumgartner, Pazar akşamı yaptığı serbest dalışla bu alandaki bütün rekorları alt üst ederken, beş yaşından beri bugünü beklediği de Facebook sayfasında paylaştığı bir resimle (üstteki resim) anlaşıldı.

43 yaşındaki Avusturyalı sporcu, 1974 yılında çizdiği ve annesine hediye ettiği bir resimde güneşli bir gökyüzünde sırtında paraşütle süzülürken görülüyor. Hayalperest Felix’in annesi de gözlerini gökyüzüne dikmiş bir halde aşağıda oğlunu bekliyor.

Resme yorum olarak “Bir rüyam vardı… o da buydu!!!” yazan Baumgartner, hikayesini de şöyle anlattı: “Bu resmi çizip anneme vermiştim. 23 Ağustos 1986’da ilk serbest dalışımı yaptığımda, annem resmi bana geri verdi. Düşüncelerinizin ve vizyonunuzun sizi nerelere getirdiğini görmek çok ilginç. Eğer odaklanırsanız ve işi sıkı tutarsanız, ne kadar zor olursa olsun başarabilirsiniz.”

Gerçekten müthiş!

Peki ya şu hikaye nasıl? Bu da çok bilinen bir hikayedir (şu adresten kopyalanmıştır):

Harvard Üniversitesinde 60 sene önce yapılan bir araştırmada, araştırmacılar kaç öğrencinin açık açık yazılmış spesifik hedefleri ve bunlara ulaşmak için planları olduğunu öğrenmek için 1953 yılında mezun olacak bir sınıfta anket yapmışlar. 

Dünyanın en meşhur üniversitelerinden birinde, çok zeki insanların bulunduğu bu sınıfta çoğunun -bu tür hedef ve planlarının- olacağını beklerdiniz, değil mi? Yanına bile yaklaşamadınız.

Esasında, sınıfın sadece yüzde 3’ü zaman ayırıp hedeflerini yazmış. İşin daha ilginci,  20 yıl sonra, araştırmacılar aynı mezun grubuna hayatta başlarından neler geçtiğini öğrenmek için tekrar anket yapmışlar.  Hedeflerini yazan o yüzde 3’lük öğrenci grubunun sınıfın kalan yüzde 97’sinin servetlerinin toplamından daha fazla servet edindiği ortaya çıkmış! Araştırmacılar bu insanların diğer sınıf arkadaşlarından daha sağlıklı ve mutlu göründüklerini de bildirmişler.

Felix, yıllarca çizdiği hayale, görselleştirerek beynine kazıyıp canlandırdığı o sonuca odaklandı yıllarca. Harward’lı %3’lük grup herkesten farklı olarak yazılı hedefler koydular kendilerine. Her iki örnekte de başaranlar hayallerini/hedeflerini yazdılar, çizdiler, resimlediler ve sürekli odaklı kalmalarını sağlayacak şekilde göz önünde tuttular. Bir hayal defteri yaptılar kendilerine.

Sizin hayal defteriniz var mı?

Varsa harika, biz esasında sizi arıyoruz. Diğer başka fırsatların yanında belki network marketing iş fırsatı ile hayallerinize ulaşacaksınız.

Bu hayallerinize ne kadar odaklısınız, bundan haber verin siz bize! İş ile ilgili öğrenme süreci en kolay olan şey.

Konfor alanınızdan çıkmaya, yeniden öğrenci olmaya hazır mısınız bunu söyleyin bize! Zor olan öğrenmek değil inanın! Bu sebeple gelin tanışalım.

Eğer bir hayal (ya da dilerseniz Harward örneğinden yola çıkarak hedef deyin) defteriniz yoksa, size tavsiyem, hemen bir tane oluşturun. Felix,  39 km’den atlamak için yalnızca deli miydi derseniz? Yoksa odaklı mı?

Benim hayal defterim var mı? EVET VAR.

Ve enteresan, bunu hazırladığım andan itibaren her bir hayalimin birer birer hayata geçmeye başladığını, bazılarını şimdiden başardığımı görmek İNANILMAZ.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under finansal özgürlük

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s